KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14797109
nr 1479 7109
Bia Peterson
(1916-1997), Sverige
Birger Bia Peterson (1916-1997), Komposition, monogramsignerad, blandteknik, duk, yttermått inklusive ram: 43x70 cm
Birger (Bia) Peterson, svensk bildkonstnär född 1916, död 1997 .
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:01:55
8/7 19:41:08
Bia Peterson
Läs mer om Bia Peterson